پرسیدین 1 درصد Percidine -1%

محلول ضدعفونی پرسیدین 1% با استفاده از ترکیب پایدار پراکسی استیک اسید و هیدروژن پراکساید ساخته شده . این ترکیب به عنوان یک محلول ضدعفونی سطح بالا طراحی شده است. این محلول قادر به حذف طیف کاملی از میکروارگانیسم‌ها می‌باشد. این ویژگی مهم برای استفاده در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی اهمیت دارد زیرا نیاز به ضدعفونی کامل و قوی برای حفظ سطوح و جلوگیری از انتقال عفونت‌ها دارند.

 ویژگی‌های محلول پرسیدین 1 درصد Percidine -1%

– توانایی حذف طیف کاملی از میکروارگانیسم‌ها، که شامل باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها و سایر میکروب‌های آلوده‌کننده محیط می‌شود.
– عدم ایجاد مقاومت میکروبی در برابر این محلول؛ به این معنی که میکروب‌ها نمی‌توانند به طور مستقیم در برابر اثرات این محلول مقاومت پیدا کنند و توانایی ضدعفونی کنندگی آن را محدود نمی‌کنند.
– قدرت اثرگذاری بر روی سطوح آلوده به مواد بافتی و خون را حفظ می‌کند. این ویژگی بسیار مهم در محیط‌های پزشکی و بیمارستانی، سطوح مختلف با مواد آلوده به خون و بافت‌های بیولوژیکی در تماس می باشند و نیاز به ضدعفونی کردن دارند.

استفاده از این محلول ضدعفونی کننده در محیط‌های پزشکی و بیمارستانی با کیفیت مطلوب اهمیت زیادی دارد، زیرا کمک می‌کند تا عفونت‌ها و انتقال میکروب‌ها کاهش یابد و ایمنی بیماران و کارکنان درمانی را تضمین کند. حتی با انتقال مواد بافتی و خون، توانایی اثرگذاری این محلول حفظ می‌شود که این امر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

ضدعفونی کننده سطح بالا (بر پایه پراکسی اسید)

کاربرد محصول پرسیدین 1 درصد Percidine -1%

پرسیدین 1% محلول ضدعفونی کننده سطح بالا بر پایه ترکیبات پایدارشده پراکسی استیک اسید و هیدروژن پراکساید است. این محصول برای ضدعفونی سطح بالای سطوح بیمارستانی و دیگر مراکز درمانی طراحی شده است و با فرمولاسیون منحصربه فرد خود توانایی حذف طیف کاملی از میکرو ارگانیسم ها را دارد.

 برخی از کاربردهای محصول پرسیدین 1% عبارتند از:

1. ضدعفونی سطوح: این محصول برای ضدعفونی کردن سطوح مختلف بیمارستانی شامل تخت‌ها، صندلی‌ها، دستگیره‌ها، تجهیزات پزشکی، سطوح کار و غیره استفاده می‌شود.

2. بهداشت دست: ممکن است برای بهداشت دست‌ها قبل از انجام فعالیت‌های پزشکی یا جراحی از این محصول استفاده شود.

3. استفاده در محیط‌های بیمارستانی و درمانی: این محصول به دلیل توانایی خود در از حذف طیف گسترده‌ای از میکروارگانیسم‌ها، مناسب برای استفاده در اتاق‌های عمل، واحدهای مراقبت و سایر محیط‌های پزشکی و درمانی است.

4. کنترل عفونت‌ها: با استفاده منظم از این محلول می‌توان کمک کرد تا عفونت‌های مرتبط با میکروب‌ها در محیط‌های پزشکی و درمانی به حداقل کاهش یابند.

استفاده صحیح از این محصول می‌تواند در کنترل عفونت‌ها و حفظ بهداشت محیط‌های پزشکی و بیمارستانی به طور موثری نقش داشته باشد و کمک به جلوگیری از انتقال عفونت‌ها و بیماری‌های مرتبط با میکروب‌ها داشته باشد.

 محلول ضدعفونی کننده پرسیدین 1%
محلول ضدعفونی کننده پرسیدین 1%

مواد موثر پرسیدین 1 درصد Percidine -1%

پراستیک اسید
هیدروژن پراکساید
دیگر ترکیبات با اثر سینرژیک

مواد موثر در محلول ضدعفونی کننده شما شامل:

1. پراستیک اسید (Peracetic Acid): یک ترکیب آلی است که به عنوان ماده ضدعفونی کننده و آنتی‌میکروبیال شناخته می‌شود. این ترکیب معمولاً به عنوان یک اکسیدان قوی و ضدباکتریایی عمل می‌کند و  در حذف گستره‌ای از میکروارگانیسم‌ها از جمله باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌ها موثر می باشد.

2. هیدروژن پراکساید (Hydrogen Peroxide): یک ماده شیمیایی است که به عنوان ضدعفونی کننده و آنتی‌میکروبیال مورد استفاده قرار می‌گیرد. هیدروژن پراکساید خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد و می‌تواند در مقابل باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌ها کارآیی داشته باشد.

3. دیگر ترکیبات با اثر سینرژیک: علاوه بر پراستیک اسید و هیدروژن پراکساید، ممکن است ترکیبات دیگری نیز به‌طور سینرژیک در فرمولاسیون محصول شما دخالت داشته باشند. این ترکیبات ممکن است برای افزایش کارایی ضدعفونی کنندگی، افزایش ثبات، کاهش توکسیسیته یا بهبود ویژگی‌های دیگر محصول مورد استفاده قرار گیرند.

این ترکیبات با هم تداخل و تعامل دارند تا یک فرمولاسیون مناسب و با توانایی ضدعفونی کنندگی مناسب را ایجاد کنند. هر ترکیب می‌تواند به تنهایی یا با دیگر ترکیبات با اثر سینرژیک کارایی خود را افزایش دهد تا به دست‌یابی به نتایج مطلوب در ضدعفونی و بهداشت سطوح کمک کند.

دستورالعمل مصرف پرسیدین 1 درصد Percidine -1%

بر حسب مکان استفاده و میزان آلودگی محلول را با غلظت 5. تا 2 درصد رقیق کرده و پس از پاکسازی اولیه سطوح و برداشت بقایای بیولوژیک اقدام به ضد عفونی نموده و پس از گذشت 5 تا 30 دقیقه (بر حسب رقت محلول) سطح مورد نظر کاملا“ ضد عفونی گردیده است.

در دستورالعمل مصرف پرسیدین 1%، مراعات موارد زیر بسیار مهم است:

1. رقیق‌سازی محلول: بر اساس میزان آلودگی و نیاز به ضدعفونی، می‌توانید محلول پرسیدین 1% را با غلظت‌های مختلف از 2 تا 5 درصد رقیق کنید. این رقیق‌سازی ممکن است به دلیل نیازهای خاص و میزان آلودگی سطوح متفاوت باشد.

2. پاکسازی اولیه سطوح: پیش از استفاده از محلول ضدعفونی کننده، سطوح باید به طور کامل پاکسازی شده و بقایای بیولوژیک (مثلاً باکتری‌ها، خون، بافت‌های آلوده و غیره) برداشته شوند.

3. استفاده از محلول: پس از رقیق کردن محلول به غلظت مورد نیاز، محلول را به روشی که برای سطوح مورد نظر مناسب است (مثلاً اسپری کردن، پاشیدن یا استفاده با دستمال) به سطوح بیمارستانی یا محیط‌های درمانی اعمال کنید.

4. زمان تماس: پس از استفاده از محلول، زمان تماس مهم است. برای دست‌یابی به اثر عفونی کنندگی مطلوب، معمولاً 5 تا 30 دقیقه (بر اساس رقت محلول و نوع سطح) زمان نیاز است تا محلول بر روی سطح باقی بماند و به طور کامل عفونی کند.

5. اندازه‌گیری رقت محلول: در هنگام استفاده، می‌توانید با استفاده از وسایل اندازه‌گیری، رقت محلول را برای تعیین زمان مناسب تماس با سطح کنترل کنید.

توجه داشته باشید که ممکن است در صورت استفاده در شرایط خاص مانند میزان آلودگی بالا یا نوع سطح مخصوص، نیاز به تنظیمات و روش‌های خاص‌تری داشته باشید. همچنین، توصیه می‌شود هنگام استفاده از محلول به دقت دستورالعمل تولید کننده و شرایط محیطی را رعایت کنید.

 

شرکت آبنوس

شرکت آبنوس با بیش از دو دهه تجربه در حوزه دستگاه‌های تصفیه آب پزشکی، هموودیالیز، و صنعتی، یک تامین‌کننده معتبر در ارائه دستگاه‌های اسمز معکوس (RO) و تجهیزات مربوطه است.

این شرکت متخصص در تأمین محلول‌های ضدعفونی هموودیالیز، قطعات و لوازم جانبی دستگاه‌های RO، محلول‌های ضدعفونی کننده برای دست، سطوح، و وسایل پزشکی است.  شرکت آبنوس همچنین دستگاه‌های دیالیز بیمارستانی و خانگی را نیز تامین می نماید.

علاوه بر این، شرکت آبنوس فعالیت گسترده‌ای در زمینه تصفیه آب خانگی، صنعتی و پزشکی دارد. این شرکت با ارائه خدماتی همچون فروش دستگاه‌های تصفیه آب با گارانتی طلایی، فیلترهای در خدمت شما کاربران گرامی می باشد.

 

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید :

09125236697

021-66847321

021-66876358

021-66897220

مقالات

تصفیه اب خانگی شرکت آبنوس

تصفیه آب خانگی

تاریخ انتشار - 30 آبان 1401

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است

مقالات

دستگاه اب شیرین کن صنعتی

آب شیرین کن های صنعتی

تاریخ انتشار - 30 آبان 1401

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است