افراد آنلاين: 5 نفر
بازديد امروز: 33 نفر
بازديد دیروز: 67 نفر
بازديد هفته جاری: 33 نفر
بازديد ماه جاری: 1202 نفر
بازديد سال جاری: 35975 نفر
بازديد کل: 192702 نفر
 

فیلتر کربن و شنی

 

فیلتر کربن  

یکی از روشهای خذف بو و طعم بد آب استفاده از فیلتر کربنی می باشد. همچنین امروزه از فیلتر کربنی جهت حذف کلر باقیمانده آب استفاده می شود. نوع کربن فعال ، دما ، PH و کیفیت آب از جمله عوامل موثر درکارایی و بازدهی فیلترهای کربنی می باشد.

 

فیلتر کربن

 

شکل ظاهری فیلترهای کربنی همانند فیلترهای تحت فشار می باشند، با این تفاوت که دراین مخازن کربن اکتیو جایگزین سنگ سیلیس می شوند.

فیلترهای کربنی به عنوان پیش تصفیه های RO ، آب های معدنی ، تصفیه نهایی آب شرب ، صنایه غذایی ، جذب رنگ پسابهای رنگرزی و جذب مواد آلی تجزیه ناپذیر پسابها مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

فیلتر شنی

صاف کردن یا فیلتراسیون یک روش فیزیکی برای حذف ذرات معلق در هر مایع ازجمله آب است. این ذرات معلق می توانند گل ، رنک ، مواد آلی ، پلانکتون و ذرات حاصل از خوردگی باشند.

فیلترهای تحت فشار ، متداولترین فیلترهای تصفیه آب به شمار می روند که دارای مزایای همچون سرعت بالای تصفیه ، حجم اشغالی کم ، هزینه پایین ، افت حرارتی کم می باشند. بدنه این فیلترها  فلزی یا فایبر گلاس ، استوانه ای شکل و به دو صورت افقی و عمودی وجود دارد و جنس بستر فیلترها متشکل از ذرات دانه ای ( شن ، سنگ سیلیس یا آنتراسیت) می باشند. آبی که باید تصفیه شود وارد قسمت بالایی فیلت می شوداز بستر فیلتر عبور می کند و از قسمت پایین فیلتر جمع آوری و به مصرف می رسد. در اثر عبور آب از خلل و فرج بین این ذرات، مواد معلق گیر کرده و آب تقریبا عاری از مواد معلق به دست می آید.

جمع شدن ذرات معلق در خلل و فرج فیلتر ، باعث افت فشار می گردد که اگر این فشاراز حد معینی تجاوز نماید باید فیلتر را شستشو داد. عمق و اندازه صافی به گونه ای طراحی می شودکه در هنگام شستشو معکوس فضای کافی برای انبساط بستر وجود داشته باشد. فیلتر های شنی قابلیت جداسازی مواد معلق تا قطر 50 میکرون را دارا می باشد.

 

کلمات کلیدی: فیلتر کربن، فیلتر شنی، آبنوس، دستگاه تصفیه آب، تصفیه آب پیشرفته، پیش تصفیه های RO ، فیلتراسیون
لینک های مهم
اطلاعات تماس
آدرس: تهران-خیابان آزادی- روبروی وزارت کار، کوچه آشیان پلاک2، طبقه اول، واحد 3
تلفن: 02166750992,02166742770
موبایل: 09125236697
فکس: 02166039288
ایمیل:
ما را در شبکه های اجنماعی دنبال کنید